• Slávnostné odovzdávanie zelených stužiek

Navždy sa zachová v pamäti stužková....aj keď sme si svoju stužkovú slávnosť predstavovali inak, slávnostné odovzdávanie zelených stužiek sme si skutočne "užili" a máme z tohto dňa hlboký zážitok.

Slávnosť odovzdávania stužiek V. A triedy, ktoré sa konalo 26. 11. 2021, zahrňovala pripnutie zelenej stužky našou triednou pani učiteľkou, príhovory, poďakovanie učiteľom, poďakovanie našim rodičom, zaspievali sme si študentskú hymnu "Gaudeamus igitur", v závere pieseň "Príbeh nekončí", po ktorej sme všetci spoločne "vypustili" balón – na znak našej ďalšej samostatnej cesty....

• Mikuláš 6. 12. 2021

Žiacka školská rada aj tento rok vyhlásila súťaž o Najkrajšie vyzdobenú vianočnú triedu, do ktorej sa s veľkou radosťou zapojili všetky triedy z našej školy. Porota v zložení pani riaditeľky, pani zástupkyni a koordinátorky ŽŠR sa rozhodli o udelení cien pre tri najkrajšie triedy:

1. miesto IV.B

2. miesto II.B

• Workshop „EUROPASS“

Dňa 02. 12. 2021 sa trieda V. A v rámci hodín ADK zúčastnila online workshopu „EUROPASS“, ktorý organizoval ŠIOV (Štátny inštitút odborného vzdelávania). Žiaci si rozšírili svoje vedomosti v oblasti nástrojov Europassu, ktorý je zameraný na podporu lepšej dokumentácie zručností a kvalifikácií používateľov a podporu mobility v Európe - s cieľom vzdelávania a zamestnania.

• Červené stužky 1. 12. 2021

Červené stužky sú symbolom 1. decembra - Svetového dňa boja proti AIDS. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Pätnásty ročník kampane Červené stužky, prebiehal od 2. septembra 2021 a vyvrcholil 1. decembra 2021 – na Svetový deň boja proti AIDS. Aj naši žiaci a zamestnanci školy sa zapojili do tejto celosvetovej kampane a podporili nosením Červených stužiek boj proti tejto zákernej chorobe.

• Prezentácia filmov ANJELI a PRÍBEHY ANJELOV

Pri príležitosti 1. decembra - Svetového dňa boja proti AIDS sme uskutočnili prezentáciu filmových dokumentov ANJELI a PRÍBEHY ANJELOV u žiakov druhých a tretích ročníkov. Oba filmy sa odohrávajú na Misii sv. Jána v Barbertone, ktorá je zameraná na starostlivosť o nakazených HIV a chorých na AIDS. Cieľom filmov je uvedomenie si nebezpečenstva vírusu HIV a choroby AIDS a rozšíriť vedomosti žiakov o chorobe a o jej nebezpečenstve. Filmy pozývajú žiakov zamyslieť sa nad príbehmi detí a dospievajúcich mladých ľudí nakazených HIV a formovať postoj mladých ľudí k problematike HIV/AIDS.

• Krabičky plné lásky

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu, sa Žiacka školská rada rozhodla zapojiť do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" a takto spríjemniť vianočné chvíle seniorom v sociálnych zariadeniach v okrese Zlaté Moravce.

Žiaci našej školy sa veľmi ochotne zapojili a všetky triedy pripravili Mikulášske balíčky a balíčky "krabice" plné prekvapení. Každá krabica obsahuje niečo sladké, slané, teplé, mäkké, voňavé, niečo na zábavu a zo srdca. Veríme, že aspoň takto im urobíme radosť a potešíme babičky a dedkov počas nadchádzajúcich sviatkov.

• Logo pre Červené stužky

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do 15. ročníka kampane "Červené stužky". Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS a zároveň sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.

Jednou z aktivít tejto kampane je výtvarná súťaž "Logo pre Červené stužky", do ktorej sa zapojili žiaci všetkých ročníkov a to viac než 30 výtvarnými prácami, z ktorých tri postúpili do celoslovenského kola.

• Raz budem rodičom

Dňa 19.10.2021 v spolupráci s pedagogicko-psychologickým centrom v Zlatých Moravciach sa pre žiakov III.A a III.B triedy uskutočnili aktivity k Výchove k manželstvu a rodičovstvu.

Ich cieľom bolo poskytnutie informácií o optimálnom výchovnom pôsobení budúcich rodičov, prevencia rizikového správania ďalšej generácie detí a napomáhanie ochrany ich fyzického, duševného a emočného zdravia. Pokračovanie aktivít sa bude konať 27.10.2021 a 4.11.2021.

• Biela pastelka 24.09.2021

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Podporuje ľudí so zrakovým postihnutím - nevidiacich a slabozrakých ľudí a pomáha im začleniť sa do bežného života.

Ďakujeme za pomoc všetkým žiakom a zamestnancom školy, ktorí prispeli na dobrú vec.

• Obchodná akadémia Zlaté Moravce

Streda 8. 5. 2024