• Americký asistent na našej škole v školskom roku 2020/2021

V budúcom školskom roku 2020/2021 bude naša škola realizovať schválený projekt amerického asistenta Fulbrightovej komisie Spojených štátov amerických. Na základe podanej a schválenej žiadosti bude na našej škole v budúcom šk. roku vyučovať mladý americký lektor. Jeho náplňou práce je nielen podieľať sa na vyučovacom procese, ale začleniť sa aj do života školy, do jej aktivít a mimoškolskej činnosti a v neposlednom rade byť súčasťou školskej komunity. Veríme, že školský rok s americkým lektorom bude prebiehať v duchu kreatívnej komunikácie a väčšej motivácie žiakov.

• Volejbal žiačok

Žiačky našej školy sa zúčastnili dňa 03.03. 2020 Majstrovstiev okresu vo volejbale, ktoré sa konali na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Zlatých Moravciach.

Výsledky :

Obchodná akadémia Zlaté Moravce : SOŠ obchodu a služieb Zlaté Moravce 2 : 0

Gymnázium Janka Kráľa Zlaté Moravce : SOŠ obchodu a služieb Zlaté Moravce 2 : 0

• Pútavé a poučné

bolo dňa 4.3. 2020 pre žiakov II.A a III.A triedy našej školy stretnutie s pánom Miroslavom Piusom v Mestskej knižnici v Zlatých Moravciach.

Uskutočnilo sa začiatkom marca – Mesiaca knihy a v Týždni slovenských knižníc. Úvodné slová predniesla vedúca knižnice pani Alena Malá, ktorá predstavila hosťa, rodáka z Nemčinian, a oboznámila prítomných s jeho životom.

• XI. Kontraktačný deň cvičných firiem

Dňa 13. 2. 2020 sa žiaci III. B triedy zúčastnili XI. Kontraktačného dňa cvičných firiem v Šali. Naši žiaci úspešne reprezentovali školu s cvičnou firmou SWEET ROAD, s. r. o. a v kategórii najkrajší stánok získali prvé miesto. Za obchodovanie, prístup k zákazníkom a celkový dojem získali Cenu poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja mesta Nitra Ing. Roberta Andrášiho.

• Valentínska kvapka krvi

Dňa 24.2.2020 sa žiaci Peter Džanaj, Lucia Škulová, Marek Viacian, Sarah Šútorová, Lenka Balážiková, Pavla Holečková, Benjamín Púchovský, Hana Melišková a Juraj Bóna zúčastnili na odbere krvi, ktorá sa konala v priestoroch SOŠ technickej v Zlatých Moravciach. Týmto žiaci podporili šľachetnú akciu, ktorá môže niekomu zachrániť život a zdravie.

• BASKETBAL

V dňoch 5. a 6. februára 2020 sme organizovali Školské majstrovstvá okresu Zlaté Moravce v basketbale žiakov a žiačok SŠ. Naši žiaci a žiačky opäť predviedli výborné výkony a hru, ktorá potešila všetkých.

Turnaj žiakov mal zaujímavý a vyrovnaný priebeh. O prvenstvo sa bojovalo do posledného zápasu. Víťazstvo nakoniec získalo družstvo GJK Zlaté Moravce. Naši chlapci obsadili 2. miesto.

• KRAJSKÉ KOLO V SIP

SIP je súťaž v spracovaní informácií na počítači v 3 súťažných disciplínach - písanie na počítači, úprava textu na počítači pomocou korektorských značiek, profesionálne spracovanie textu – wordprocessing. Krajské kolo tejto súťaže sa konalo 13. 02. 2020 na Obchodnej akadémii v Šuranoch. Našu školu reprezentovali Paulína Božgaiová zo IV. A, Jana Turóciová z V. A.

• Raz budem rodičom

V dňoch 29.1., 6.2., a 12.2.2020, pod vedením CPPPaP v Zlatých Moravciach sa v III.A a III.B triede uskutočnili preventívne aktivity, prostredníctvom ktorých našim žiakom boli poskytnuté informácie o optimálnom výchovnom pôsobení budúcich rodičov, o prevencii rizikového správania ďalšej generácie detí a o napomáhaní ochrany ich fyzického, duševného a emočného zdravia.

• Lyžiarsky kurz 2020

Lyžiarske kurzy sú na našej škole dlhoročnou tradíciou. Aj tento rok sme sa vrátili do známeho lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly, kde sme zorganizovali od 20.01-24.01.2020 lyžiarsky kurz pre 38 žiakov z tried I.A a I.B

Veľký pokrok dosiahli žiaci, ktorí sa prvýkrát postavili na lyže a pokročilejší lyžiari si zlepšili techniku.

• Obchodná akadémia

Nedeľa 19. 5. 2024