• Beseda so spisovateľom Miroslavom Piusom

Dňa 27. 04. 2022 sa žiaci I.B a III.A zúčastnili besedy s regionálnym spisovateľom Miroslavom Piusom, ktorá sa konala pri príležitosti jeho životného jubilea v Mestskej knižnici v Zlatých Moravciach.

Témou besedy bol život a tvorba pána Piusa, ktorý žiakom vyrozprával vtipné udalosti zo svojho detstva a mladosti – kde vyrastal, študoval, ako sa dostal k písaniu, čo ho inšpirovalo. Zaspomínal si aj na najťažšie životné obdobie, a to roky totality, počas ktorých mal zákaz publikovať a vykonávať prácu podľa svojej nadobudnutej kvalifikácie. Z jeho rozprávania sršal humor a životná múdrosť. Žiaci si vypočuli aj úryvky z jeho básnickej tvorby a na záver troch z nich obdaroval svojou knihou pod názvom Z detstva neujdeš.

• ERASMUS+ MALLOW – IRELAND - 2. časť

Máme za sebou presne týždeň nášho pobytu v Írsku... Každý deň chodíme do práce v rôznych častiach mesta Mallow a 6 z nás cestuje vlakom do mesta Cork, ktoré je druhé najväčšie mesto Írska. Od našich sprevádzajúcich pani učiteliek vieme, že naši mentori sú s našou prácou spokojní... dokonca dievčatám z V. A mentorka povedala, že pracujú veľmi rýchlo. Práca nie je zložitá – zakladáme faktúry, tvoríme tabuľky, pracujeme na webstránkach, pomáhame v hoteli...

• ERASMUS+ MALLOW – IRELAND

Pozdravujeme z Írska :) Zasielame video z prvých dní nášho pobytu v rámci programu ERASMUS+. Prvý deň po prílete sme boli na výlete na Mohérskych útesoch, ktoré sú považované za najväčšiu atrakciu Írska....zastavili sme sa tiež v mestečku Lahinch, ktoré leží na brehu Atlantického oceána a kde je pláž, ktorá je „rajom“ surferov a kiterov. No a už máme za sebou aj prvý deň v práci.

• Školské kolo v bedmintone

Dňa 04. 04. 2022 sa uskutočnil turnaj žiakov v bedmintone.Jednotlivé triedy reprezentovali žiaci: Alex Mikler I.A, Parik Szegény I.B, Šimon Hamar II.A, Dávid Červenák II.B, Henrich Birisuda III.B, Alex Hamar IV.A

Výsledky - žiaci:

1. miesto Dávid Červenák II.B

2. miesto Alex Mikler I.A

3. miesto Parik Szegény I.B

• Zbierka pre utečencov z Ukrajiny

Žiacka školská rada zorganizovala dobrovoľnú zbierku pre utečencov z Ukrajiny, ktorí sú umiestnení v meste Zlaté Moravce.

Zbierka prebiehala v škole od 24. 03. 2022 do 01. 04. 2022 a vyzbierané veci boli odovzdané pánovi Michalovi Kľučiarovi, ktorý organizačne zastupuje a pomáha utečencom v Zlatých Moravciach v spolupráci s mestom Zlaté Moravce. Predmetom zbierky boli školské potreby, oblečenie pre ženy a deti, hygienické potreby a potraviny dlhodobej spotreby. Všetkým darcom zo srdca ďakujeme!

• Deň učiteľov 2022

Vážení učitelia,

pri príležitosti 28. marca – Dňa učiteľov, by sme sa Vám chceli poďakovať za všetku Vašu zodpovednú a namáhavú prácu, ktorú dennodenne vykonávate, za hodiny práce, príprav a ďalších aktivít, ktoré súvisia s Vašim povolaním učiteľa. Do ďalšej práce Vám želáme nielen veľa trpezlivosti so žiakmi, ale aj veľa energie, entuziazmu a zdravia. To Vám prajú žiaci Obchodnej akadémie.

• ŠKOLSKÉ KOLO SOČ

Henrich Brisuda z III. B bol jediný žiak školy, ktorý sa zapojil do SOČ (Stredoškolská odborná činnosť). Henrich sa vo svojom voľnom čase venuje pozorovaniu planét a v odbore „Problematika voľného času“ na túto tému vypracoval prácu - „Planéta Saturn“. Svojou prezentáciou zaujal svojich spolužiakov a odpovedal na otázky, ktoré mu položili. Henrichovi Brisudovi ďakujeme i touto cestou za aktívnu účasť na školskom kole SOČ.

• SVETOVÝ DEŇ VODY 2022

Tohtoročnou témou Svetového dňa vody je „Podzemná voda“.

Podzemná voda robí neviditeľné viditeľným. Mimo náš zrak, pod našimi nohami.

Svetový deň vody sme si v našej škole pripomenuli 22.marca 2022 rôznymi aktivitami.

Žiaci bilingválnych tried na hodinách diskutovali o danej téme v anglickom jazyku spolu s americkou lektorkou Logan Petkosek a učiteľkami anglického jazyka Mgr. Alenou Stoilovou a Mgr. Ľubomírou Klučiarovou. O dôležitosti podzemnej vody sa žiaci viac dozvedeli aj vo videu od profesora hydrológie z Nevadskej unverzity a Prezidenta Medzinárodnej asociácie hydrogeológov (IAH) na tému „Neviditeľná podzemná voda“.

• Prevencia HIV/AIDS

Dňa 14. 02. 2022 sa v spolupráci s lektorkami z CPPPaP v Zlatých Moravciach uskutočnila preventívna aktivita pre žiakov IV. A a IV. B na tému: "Prevencia HIV/AIDS". Cieľom bolo rozšírenie vedomostí mladého človeka o pohlavných chorobách, ich rizikách, podporovanie a poukázanie dôležitosti zodpovedného prístupu v partnerských vzťahoch.

• Obchodná akadémia Zlaté Moravce

Streda 8. 5. 2024