• FINÁLE OLYMPIÁDY O EURÓPSKEJ ÚNII

V rámci Týždňa vedy a techniky sa dňa 11. 11. 2022 na Fakulte sociálnych vied UCM v Trnave konalo finálové kolo Olympiády o Európskej únii.

Zúčastnilo sa ho 8 tímov z celého Slovenska, ktorí postúpili do finále z celkového počtu 314 zapojených škôl. Počas dvoch finálových kôl žiaci odpovedali na 30 otázok, pri ktorých museli využiť nielen svoje vedomosti, ale aj dôvtip.

• iBobor 2022/2023

V týždni od 7. novembra do 11. novembra 2022 sa konala informatická súťaž iBobor 2022. Táto súťaž vznikla v roku 2004 v Litve, kde ju založila prof. dr. Valentina Dagienė. Jej symbolom sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor a preto sa súťaž volá po litovsky Bebras. Cieľom je podporiť informatiku (počítačovú vedu alebo výpočtovú techniku) a výpočtové myslenie medzi študentmi všetkých vekových kategórií.

• Študentská kvapka krvi 10. 11. 2022

Kampaň Študentská kvapka krvi je zameraná hlavne na prvodarcov a mladých ľudí. Slogan 28. ročníka tejto kampane znie „Pripoj sa.“ a je výzvou, aby sa každý zdravý dospelý človek pripojil k darcom krvi. Študentská kvapka krvi 2022 prebieha od 24. októbra a trvá do 18. novembra 2022. Táto akcia je prepojená s dňom študentstva, ktorý si pripomíname dňa 17. novembra.

• Majstrovstvá okresu vo florbale

Dňa 09. novembra 2022 sa uskutočnilo okresné kolo žiačok stredných škôl vo florbale.

Súboj o postup na Majstrovstvá kraja sa uskutočnil na Gymnáziu Janka Kráľa zápasom našich dievčat proti domácim. Dievčatá predviedli výborné výkony, zápas bol plný napätia až do konca a skončil sa nerozhodne. Nasledovalo predĺženie, ktoré tiež nerozhodlo. Nakoniec rozhodli samostatné nájazdy, kde boli úspešnejšie dievčatá z gymnázia.

• OLYMPIÁDA O EURÓPSKEJ ÚNII

Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave aj tento rok organizovala celoslovenskú Olympiádu o Európskej únii. Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, partnerom tohto ročníka Olympiády sa stala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a europoslanci.

• „Finančná gramotnosť v praxi“

Dňa 27. 10. 2022 sa žiaci IV. A a IV. B zúčastnili odbornej besedy na tému: „Finančná gramotnosť v praxi.“ Prednášku viedol riaditeľ pobočky Prima banka Zlaté Moravce, Mgr. Jaromír Šulovský a jeho kolegyňa Soňa Hroššová.

Žiaci si preverili získané vedomosti z oblasti bankovníctva v kontrolných úlohách, riešili praktické príklady z bankovej praxe a rozšírili si vedomosti o nové bankové produkty.

• Majstrovstvá okresu v bedmintone

V dňoch 25. a 26. októbra 2022 sa uskutočnili okresné kolá žiakov stredných škôl v bedmintone. Naše dievčatá v zložení Dana Gajdošíková IV.A, Paula Kormúthová II.B, Diana Górová II.A získali 3. miesto v turnaji.

Chlapci v zložení Dávid Červenák III.B, Alex Mikler II.A, získali 2. miesto po veľmi vyrovnaných a zaujímavých bojoch, ktoré boli plné napätia.

• Výtvarná súťaž ČERVENÉ STUŽKY

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do 16. ročníka kampane "Červené stužky". Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS a zároveň sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.

Jednou z aktivít tejto kampane je výtvarná súťaž, do ktorej sa žiaci zapojili výtvarnými prácami, z ktorých najlepšie postúpili do celoslovenského kola.

• Deň jablka a zdravej stravy

Dňa 21. 10. 2022 Školský parlament zorganizoval vo vestibule školy Deň jablka a zdravej stravy, kde si jednotlivé triedy pripravili rôzne aktivity. V tento deň si žiaci mohli zasúťažiť v kvíze a overiť svoje znalosti a vedomosti, čo vedia o jablkách, ich odrodách a dozvedieť sa niečo nové a zaujímavé. Zároveň mohli ochutnať rôzne odrody jabĺk, hrušiek a iného ovocia a zeleniny a získať informácie o vitamínoch zábavnou formou. Okrem toho triedy pripravili rôzne jablkové koláče, muffiny a bábovky, zdravé nátierky, horúci čaj s medom či jablkový džús. Žiaci boli touto akciou nadšení a tešia sa už na budúci školský rok, ako obohatia program.

• Imatrikulácie prvákov

Dňa 18. 10. 2022 sa konali Imatrikulácie tried I.A a I.B v priestoroch telocvične. Žiaden prvák sa nestane riadnym študentom našej školy, ak neprejde tradičným rituálom prijímania do radu študentov na Obchodnej akadémii. Do prípravy sa zapojili žiaci zo všetkých tried na škole a pripravili si niekoľko zaujímavých a zábavných úloh pre našich prvákov. Najprv sa konala registrácia prvákov pri vstupe do telocvične, následne uvítanie a úvodný príhovor pre žiakov a pedagogický zbor. Jednotlivé úlohy, ktoré museli splniť, preverili ich šikovnosť, nápaditosť, rýchlosť, odvahu a kreativitu. Nad jednotlivými úlohami dohliadala odborná porota, ktorá zapisovala získané body. Výsledok bol prekvapivo nerozhodný a tak zástupcovia z týchto dvoch tried napokon súperili v pretláčaní rúk a víťazom sa stala trieda I.A. Na záver prváci prečítali svoje sľuby a imatrikulácie sa ukončili diskotékou.

• Obchodná akadémia Zlaté Moravce

Sobota 27. 4. 2024