• ChatGPT a jeho využitie v umelej inteligencii

Dňa 09. 11. 2023 sa žiaci IV. A triedy zúčastnili prednášky s názvom „ChatGPT a jeho využitie v oblasti umelej inteligencie“, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Fakulty prírodných vied a informatiky, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Prednášku organizovala Katedra informatiky v rámci podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku, ktorého cieľom je popularizácia a prezentácia výsledkov vedy a techniky v povedomí spoločnosti ako aj vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín.

• Kvapka krvi mládeže 23. 11. 2023

Pri príležitosti Dňa študentstva - 17. novembra sa žiaci zapojili do Kvapky krvi mládeže, ktorá sa konala v priestoroch Nemocnice AGEL Zlaté Moravce. Školský parlament zorganizoval a rád podporil túto ušľachtilú akciu, do ktorej sa zapojilo 6 žiakov z našej školy – Dávid Červenák, Lujza Mihalíková, Nina Valašíková, Thomas Mihalík, Viktor Varga a Romana Bakošová.

• Best in English 2023

Dňa 16.11.2023 sa konala medzinárodná súťaž Best in English 2023. Do jej 11.ročníka sa z našej školy zapojilo viac ako 60 žiakov tried bilingválneho štúdia. Výsledky ešte nie sú známe. Podľa ešte nie celkom spracovaných údajov bol celkový počet zúčastnených žiakov cca. 24 363 žiakov stredných škôl z 34 krajín, ktorí sa tohto roku zúčastnili súťaže BIE 2023 a reprezentovali 702 stredných škôl.

• Gaudeamus Nitra 2023

Každoročne v tomto období otvára svoje priestory výstavisko Agrokomplex v Nitre všetkým žiakom, ktorí končia štúdium na strednej škole. Dňa 15. 11. 2023 sa žiaci maturitných tried - IV.B a V.A zúčastnili exkurzie Gaudeamus Nitra 2023 – európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania.

• Výtvarná súťaž ČERVENÉ STUŽKY

Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do 17. ročníka kampane "Červené stužky". Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS a zároveň sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS.

Jednou z aktivít tejto kampane je výtvarná súťaž, do ktorej sa žiaci zapojili výtvarnými prácami, z ktorých najlepšie postúpili do celoslovenského kola.

• Súťaž

Dňa 7.11.2023 a 9.11.2023 uskutočnila sa aj na našej škole online celoslovenská informatická súťaž iBOBOR, ktorá mala preveriť hlavne logické myslenie žiakov.

Naši žiaci súťažili v dvoch kategóriách:

JUNIOR – I.B, II. A, II. B, III. A 66 žiakov

SENIOR – III. B, IV.A, IV.B, V. A 58 žiakov

• Majstrovstvá okresu v bedmintone

V dňoch 7. a 8. novembra 2023 sa uskutočnili okresné kolá žiakov stredných škôl v bedmintone.

Našu školu reprezentovali chlapci Dávid Červenák IV.B, Alex Mikler III.A a Patrik Szegény III.B. Pri účasti 5 stredných škôl sa súťažilo systémom každý s každým, dvojhry a štvorhry. Výborný výkon podal Dávid Červenák, ktorý porazil všetkých hráčov vo dvojhrách. Nakoniec sme vo veľmi vyrovnaných a zaujímavých zápasoch, ktoré boli plné napätia, získali 2. miesto, keď nás od víťazstva delila len jedna prehratá štvorhra.

• Naša žiačka na stáži v EP v Bruseli

Byť aktívny v mimoškolskej činnosti sa oplatí.....Príkladom tohto tvrdenia je Natália Jenisová z V. A, ktorá v mesiaci november nastúpila na niekoľkotýždňovú stáž v Európskom parlamente v Bruseli. Natálka sa zúčastnila spolu s ďalšími 2 žiačkami z bývalej IV. A celoslovenského kola Olympiády o EÚ, ďalej spolupracovala na projekte Euroscola a v rámci týchto aktivít mala možnosť stretnúť sa s europoslancom Ivanom Štefancom, ktorý ocenil jej aktivitu a po zaslaní žiadosti ju vybral na stáž do svojej kancelárie v EP v Bruseli. Hneď po príchode do nám Natálka zaslala prvé foto z EP.

• Obchodná akadémia Zlaté Moravce

Sobota 27. 4. 2024